Aktualności

Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Upraszamy dla naszych rodzin obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:
• W poniedziałek – Św. Sylwestra. Jest to ostatni dzień kończącego się roku. O godz. 18.30 uroczysta Msza św. dziękczynna za wszelkie łaski jakich doświadczyliśmy od Boga w całym 2012roku.
• We wtorek – Pierwszy dzień Nowego Roku 2013. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu obchodzić będziemy 46 Światowy Dzień Pokoju. Ofiara na tace w tym dniu przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
• W środę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli w czasie tegorocznej pasterki Fundusz SOS pomagający samotnym matkom i ich dzieciom. W naszej Bazylice zebrano i przekazano na ten cel 3678 zł. Natomiast w święto św. Szczepana wsparliśmy Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie ofiarą w wysokości 8181 zł.

3. W Roku Wiary zapraszamy na czwartkowy cykl katechez zatytułowanych: „Tu się zwiedza Kościół katolicki”. We czwartek 3.01.2013r. po Mszy Świętej, o godz. 19.15, wykład: A wy za kogo Mnie uważacie? – o Jezusie Synu Bożym wygłosi O. dr Józef Augustyn. Po katechezie dyskusja z prelegentem w salce parafialnej.

Hejnał z Wieży Mariackiej