Aktualności

Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Upraszamy dla naszych rodzin obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:
• We wtorek – Św. Sylwestra. Jest to ostatni dzień kończącego się roku. O godz. 18.00 uroczyste Nieszpory a po nich koncelebrowana Msza święta dziękczynna za wszelkie łaski jakich doświadczyliśmy od Boga w całym 2013 roku.
• W środę – Pierwszy dzień Nowego Roku 2014. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu obchodzić będziemy 47 Światowy Dzień Pokoju. Ofiara na tace w tym dniu przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się!”
• W czwartek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli w czasie tegorocznej pasterki Fundusz SOS pomagający samotnym matkom i ich dzieciom. W naszej Bazylice zebrano i przekazano na ten cel 4059 zł. Natomiast w święto św. Szczepana wsparliśmy Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie ofiarą w wysokości 7974 zł.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2014r. o godz. 19.30 odbędzie się w naszej bazylice Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES oraz Kwartetu Smyczkowego AIRIS. Serdecznie zapraszamy do udziału! Szczegóły na plakatach w gablotkach.

Hejnał z Wieży Mariackiej